Červen 2008

Zvrat

30. června 2008 v 22:05 *Jednorázové povídky*
Taky dobrá blbost, napsaná už hooodně dávno, torchu jsem ji předělala, aby se dala alespoň poočku číst...
Prosím vás, nelekejte se, mé literární dovednosti už jsou na úplně jiné straně a na jiné délce cesty, někdy v blízké době se pokusím přidat něco srozumitelného:)

30. června 2008

30. června 2008 v 21:32 *Diary*
Dobře, dnes se o nějaký ten článek pokusím...27. června 2008

27. června 2008 v 20:09 *Diary*
Ou.... Tak a je to za námi... Nevím, mám z toho divný pocit. Je to zvláštní opustit lidi, kteří byli takřka součástí vašeho života celých devět let... Měla jsem je ráda, byla jsem na ně zvyklá a najednou nic...
Včera jsme měli rozlučku a parádně si ji užili. Vážně všem moc děkuju za skvělý večer...
Jsem z toho všeho taková mimo, asi nic víc už psát nebudu....

25. června 2008

25. června 2008 v 19:20 *Diary*
Hurá, už konečně přichází to vysněné volno a já tímto článkem slibuju, že když bude hnusně, bude pršet a prostě škaredý počasí udeří místo, kde se budu nacházet a budu mít po ruce PC a internet, přepisuju všechny povídky nsem na blog. Samozřejmě, že to co jsem psala před rokem se mi teď absolutně nelíbí, takže je připravená nějaká ta úprava, každopádně se na to nevybodnu:) Musím říct, že k tomuhle blogu zase nacházím ten vztah, který jsem poslední dobou opět postrádala, takže i to je dobré znamení. Já vím, že vás to tady nudí, ale já se snažím něco vymyslet:D Bohužel už nechci mít blog o bleskovkách, soutěžích, přidávat fotky celebrit atd. Nikdy mě žádná hvězda nechytla tak, že bych každej den okupovala její oficial stránku a kopírovala to na své stránky. Krom psaní mi nic nejde, takže to je jediný, čemu se můžu věnovat, chápete, ne? A já se tomu teď hodlám věnovat pořádně:)

24. června 2008

24. června 2008 v 21:25 *Diary*
Tak jste si určitě všimli nového laye. Není mé výroby, pochopitelně, nic tak krásnýho bych niky nestvřoila. Chtěla bych moc poděkovat autorce, protože já chtěla nějaký světlý a veselejší a tohle je prostě ono:)
Jinak, dnes jsem měla dobrej, ale i špatnej den. Půl na půl. Nechce sem i tady o tom psát, protože je už čas chystat se na kutě, takže vlastně ani nemůžu. protože vypínám PC. Tak se tady mějte hezky:)

23.6. 2008 → Francouzské přísloví

23. června 2008 v 21:42 *Citáty*
Kde člověka neznají, berou ho podle toho, jak vypadá.

23. června 2008

23. června 2008 v 21:01 *Diary*
Uf... právě jsem vylezla z vany... Na tom by vážně nebylo nic zvláštního, pokud by ovšem nešlo o koupel v mléku a olivovém oleji. No mi se zvedal žaludek:D Jsem ráda, že to mám za sebou, protože z mlíka se mi dělá špatně už jen, co ho vidím. Doufám, že mi po tomhle odstavci nepřestanete chodit na blog:D Přísahám, já tam nešla dobrovolně:D
Ne, prý mi to pomůže po zdravotní stránce, takže budu doufat, Tyruška ví... Hrozně moc bych chtěla být v pohodě a užívat si léto, ale pokud to takhle půjde dál, tak na koupališti budu muset jít z vody rovnou do stínu a žádný sluníčko. Nevím, jak to udělám v itálii, kam jedeme s novou třídou 2. září. Fakt se toho bojím... Přemýšlím o tom denodenně a nevidím žádný východisko, leda modlení, že mi léky zaberou. A když ne léky, budu spoléhat na přírodní léčbu... Podle toho, co jsem si přečetla, nesmím smažené maso, mléko (jakékoliv mléčné výrobky), nesmím se vonět, deodoranty, tělová mléka, kosmetika, nesmím pšenici, žito, oves, ryby, prostě nic. takže jen zeleninu. No nebudu já to mít krásný prázdniny?!?
Kdyby to někoho napadlo, nelitujte mě! Já se s tím poperu a budu v pohodě, když můžou ostatní být v pořádku, tak proč ne já?

Víkend 21. - 22. června 2008

23. června 2008 v 15:48 *Diary*
Dlooouho jsme s Tyruškou společný víkend na naší chatě. Dobře, takhle jsme si to nepředstavovaly, ale taky se počítá snaha, ne?

Vždy s láskou, Petra

23. června 2008 v 15:11 *Knihy*
Příběh o statečnosti a nalezení darů života (Petra Němcová a Jane Scovell)

11. června 2008

11. června 2008 v 16:47 *Diary*
Právě koukám z okna. Je zatáhlý, sluníčko schovaný a doma celkově nuda.
Kolem mně jsou samé paneláky, domy, obchody, či restaurace. Všude se něco dělá. Paneláky se zateplují, i když jsou ani ne dva roky nově natřený, k restauraci se přidělávají další místnosti, budovy se zvětšují s místa na planetě ubývají. Kolik je na světě ještě prázdných míst, pokrytých jen krásnou trávou, samými stromy, nedotčené rukou člověka? Už teď je jich tak málo. A je to stále horší a hroší.
Už mě nebaví poslouchat řeči o tom, jak jsou lidé k přírodě hnusní, jak bychom s tím měli něco dělat. Vím, že je to pravda, ale pokud se nezapojíme všichni, tak jeden člověk asi těžko pomůže. Vždycky se najdou takoví ignoranti, kteří mávnou rukou a řeknou: "Však to za mně udělají jiní," no jo, ale kdo jiný? Najde se vůbec někdo, komu záleží na tom, co bude s naší planetou? Někomu je to ukradený z dlvodu, že už tady nebude.
Nepomůže o tom mluvit, musíme konat. Ale to by lidstvo muselo chtít...
Mám pocit, že se ten panelák za chvíli zboří. Pořád něco vrtají, mlátí. Že je to furt baví. Proč to neudělali před dvěma roky, kdy se ten činžák natíral? Ušetřily by se peníze. Protože teď to budou natírat znovu. Komu to vadí? Asi jen mně. Asi se zbytečně starám o věci, se kterými moc nenadělám.

10.6. 2008 → Bolest

10. června 2008 v 15:28 *Citáty*
Bolest druhých nám pomáhá nést naši vlastní.
Johann Wolfgang von Goethe

8.6. 2008 → Představivost

8. června 2008 v 14:43 *Citáty*
Představivost je důležitější než znalosti. Znalosti jsou omezené, ale představivost obklopuje celý svět.
Albert Einstein

5.6. 2008 → Staň se čestným

5. června 2008 v 20:37 *Citáty*
Staňte se čestným člověkem a můžete si být jist, že na světě je o jednoho darebáka méně.

Jak se připravujete na prázdniny?

5. června 2008 v 20:31 *Pro veřejnost*
Taaak a aby jste si nestěžovali, že se tu opravdu nic neděje, tak mi povězte, jaké plány máte na prázdniny, zda budete absolvovat rodinnou dovolenou, či zda snad jedete někam sami:) Já jedu s rodiči do Českého Švýcarska, kde budeme týden. Pak mám v plánu jet na taťkovu chatu, kde budu muset přetrpět jeho dozor, ale co bych neudělala pro pár dní bez bráchy, ne? Navíc tam bude hodně zábav, takže počítám i s Tyruščinou přítomností... Třeba by se to dalo udělat tehdy, kdy tata bude na týdenní dovolené xD uvidíme... A samozřejmě se chci pořád chodit koupat, tentokrát by mi snad ani nevadila přehrada. Voda jako voda. Ale musí být aspoň trochu čistá xD

5. června 2008

5. června 2008 v 20:26 *Diary*
Heeele, jako nepřehánějte, to, že jsem nenapsala 16 dní, ještě neznamená, že to tu umírá, ne?