Eragon - Christopher Paolini

7. července 2008 v 19:33 |  *Knihy*
První kniha tetralogie Odkaz Dračích jezdců.

Když Eragon najde v lese naleštěný modrý kámen, myslí si, že chudého farmářského chlapce potkalo štěstí; možná za něj koupí maso na zimu pro svou rodinu. Ale když se z kamene vyklube dračí mládě, Eragon si brzy uvědomí, že narazil na odkaz skoro tak starý, jako je samo Království.
Jeho prostý život se přes noc roztříští a on je vržen do nového, nebezpečného světa osudu, kouzel a moci. Pouze se starodávným mečem a radami moudrého vypravěče musejí Eragon s dračím mládětem zdolávat nebezpečné situace a odolávat temným silám v Království, kterému vládne král, jehož zlo nezná hranic.
Dokáže Eragon převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud Království možná leží v jeho rukou...


Jeden chlapec... jeden drak... svět dobrodružství
Můj názor: Úžasná knížka. První jsem tedy viděla film a poprvé se mi podařilo přečíst knihu, i když jsem věděla, jak dopadne. Nikdy se mi po shlédnutí filmu nepodařilo přečíst celou knížku. V případě Eragona ovšem ano. A jsem za to opravdu ráda. Četla jsem čtyři dny v kuse (no, dobře, v noci ne :D) a celých 477 stránek doslova hltala. Nezahálela jsem a na blížící se narozeniny jsem si přála druhý díl ELDEST, jenže ten ještě přečtený nemám a to už mám záložku v půlce, ale už dobrý měsíc to bude:D Vlastně od dubna...
No a ERAGONA jsem si koupila hned na to, protože jsem ho prostě musela mít vedle druhého dílu. Mám i DVD a to si pouštím každou chvíli a vážně nesdílím smutek s ostatními, kteří chtěli mít Eragona tmavovlasého:D Mi se Ed Speleers fakt líbí:D
Mám i knihu o filmu (tu jsem dostala k narozkám pro změnu od bráchy:D)

Tak doufám, že z tohohle vyplývá, abyste vy, hříšníci, kteří jste to ještě neudělali, knihu Eragona, Eldesta i následující Brising, který ješt není v prodeji, přečetli, zkoukli film a podporovlai Eda!!! Viď, Lirael? (promiň, musela jsem si rýpnout:D)
Zdroj: Obálka knihy, ale i tak tohle můžete najít na internetových knihkupectvích:)
http://www.fvrl.org/kids/pictures/RIF_Eragon.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání lidu xD

Sčítej se xD

Komentáře

1 Andie Andie | Web | 7. července 2008 v 21:59 | Reagovat

hele s tim náramkem to možná i půjde...mi napiš adresu k vám domu a já to upletu a pošlu :D:D:D teda jestli se mi bude chtít :D jo a Eragon je moje oblíbení knížka, už set ěším až vyjde 3. díl ^^

2 Andie Andie | Web | 7. července 2008 v 22:03 | Reagovat

jo a ještě něco - atopickej exém znam, protože ho měla moje ségra už jako mimčo a já ho mam ještě odbčas sem tam taky... něco se zkrátka děje, ne že ne!

3 TyRuSHkA TyRuSHkA | 8. července 2008 v 17:16 | Reagovat

skvělej film ale ještě skvělejšíí knížka :) Knížku jsem četla ještě než jsem viděla film a už tenkrát si mě Eragon získal..a před týdnem když jsem viděla film,..tak se to jen potvrdilo!!!! Prostě jedna z nejlepších (ted me napada ze jsem ji u sebe v te top 10 zapomněla :D )

4 Lirael Lirael | Web | 8. července 2008 v 19:25 | Reagovat

Když mně se prostě nelíbí! xD Ale knížku žeru.... Mně by jako ani nevadilo, že je.... Jakže se jmenuje??? Ed? ...blonďák, mně vadí von. :( :D Ale to je každýho věc. Mně se na filmu líbila akorát mini Safira hned po vylíhnutí. Ne, to přehánim. O:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama